CGE logo
Logo UE

BLOG

Nowoczesne donice do domu

Aranżacja wnętrz to często najprzyjemniejszy etap wykańczania domu czy mieszkania. To moment, kiedy można zrealizować wiele ciekawych pomysłów na urządzenie poszczególnych pomieszczeń. Aby Twoje wnętrza stały się wyjątkowe i klimatyczne, pomyśl też o wybraniu odpowiedniej roślinności domowej. Poza walorami estetycznymi, kwiaty w domu też pozytywnie wpływają na mikroklimat, oczyszczając powietrze. Jednocześnie rośliny mogą być ciekawą ozdobą, dzięki wykorzystaniu stylowych doniczek. Jakie więc wybrać donice do domu, by stworzyć unikaną aranżację?

Po pierwsze – donice do wnętrz dobrej jakości

Aby wybrane donice do domu mogły być dekoracją przez dłuższy czas, powinny mieć przede wszystkim bardzo dobrą jakość. Dlatego najlepiej kupować produkty wykonane wysokogatunkowych surowców. Dzięki nim doniczki będą trwałe i solidne, spełniając swoją funkcję nawet wiele lat. Mogą to być na przykład lekkie donice do wnętrz z wytrzymałego tworzywa. Wybrane doniczki nie powinny też pękać podczas normalnego użytkowania. Znaczenie mają w dodatku otwory w dnie doniczek, które powinny być dostosowane do rodzaju rośliny przesadzonej w danej doniczce.

Donice do domu urządzanego w stylu nowoczesnym

Nowoczesne aranżacje wyróżnia stonowana kolorystyka, gdzie króluje biel, czerń i szarości, natomiast inne odcienie zwykle występują w formie niewielkich dodatków dekoracyjnych. W takich przestrzeniach dominuje też minimalizm i prostota. Dlatego w przypadku urządzania wnętrz nowoczesnych, bardzo dobrze będzie się prezentować czarna donica do salonu. Może to być na przykład duża, podłużna, wąska donica, ustawiona pod telewizorem zawieszonym na ścianie. Takie zestawienie jest modne i niezwykle stylowe – nada też charakteru wnętrzom nowoczesnym z nutą industrializmu albo w mieszkaniach loftowych.

Eleganckie doniczki do sypialni

Umieszczenie w sypialni kwiatów, poza oczyszczaniem powietrza, pozwala też odpocząć zmęczonym oczom. Zieleń roślin działa kojąco na zmęczone oczy, pomaga zrelaksować się i wyciszyć przed snem. Dlatego warto zadbać o chociaż kilka roślin w miejscu spania, które można umieścić w ozdobnych doniczkach. W sypialniach sprawdzi się na przykład wysoka donica do domu, ustawiona w kątach po obu stronach łóżka, albo nawet w każdym kącie pomieszczenia. Zależnie od dostępności miejsca, można kwiaty również ustawiać pod oknem, w pobliżu komód, toaletki czy kącika do czytania.

Doniczki do sypialni można też dobrać kolorystycznie do barwy dodatków dekoracyjnych w tym pokoju, na przykład do zasłon, narzuty na łózko, wazonów czy nawet ramek na obrazy i zdjęcia. Można jednak też wybrać bezpieczne odcienie bieli, brązu czy szarości, które pasują do wielu aranżacji.

Doniczki do łazienki – jakie będą odpowiednie?

Dekorując łazienkę trzeba pamiętać, że jest to miejsce często narażone na zachlapanie wodą lub dużą wilgotność powietrza. Dlatego donice do domu, które mają stanąć w łazience, powinny być dostosowane do takich warunków. W tym przypadku warto sięgnąć na przykład po doniczki z dobrej jakości włókna szklanego.

Szukając najlepszej doniczki do łazienki, warto też wybrać większy model, który stanie na przykład na podłodze w pustym kącie, przy umywalce lub przy wannie. W łazience bowiem często lepiej będzie wyglądać jedna duża donica z egzotyczną rośliną, zamiast kilku drobnych doniczek, które mogą przeszkadzać w codziennym korzystaniu z pomieszczenia. Trzeba jednocześnie pamiętać, że nie każda roślina poradzi sobie w tak specyficznych warunkach. Źle dobranego kwiatka nie uratuje nawet najpiękniejsza doniczka.

Panel dostępności treści

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia there live the blind texts.